Komentářový spam a WordPress

Komentářový spam je bohužel poměrně běžná „SEO praktika“, která je naštěstí již v útlumu. Nenamáhejte se s rozčilováním, obvykle ho řeší spamboti, kteří komentáře perou na weby po tisících. Je dost různých způsobů jak to řešit, ale žádný není úplně spolehlivý.

Pluginy

Mezi používané WP pluginy proti spamu patří Akismet, který je bohužel placený. Další nevýhodou pluginu jsou samozřejmě efekty jako zpomalení WP, nároky na paměť a další možná bezpečnostní rizika. Pokud však nechcete nic řešit, jsou antispam pluginy ideální věc.

Blacklist komentářů

Pokud nechcete použít plugin, nabízí řešení přímo samotná instalace WordPressu. Přímo v záložce Nastavení máte položku Komentáře. Dole se nachází okno pro zadání nevhodných slov či frází. I přes mohutné záplavy spamu naštěstí není kreativita spamerů nijak závratná a obvykle se opakují stále dokola tytéž žvásty a obvyklé fráze.

Postupem času jsem si vytvořil seznam obvyklých slov a funguje celkem dobře, pokud se neobjeví nová spamerská kampaň, dokáže pochytat 90-95 % spamu. Nové nápory spamu řeším tak, že si projdu neschválené komenty a vypíšu si používané fráze a blacklist patřičně doplním.

Nezapomeňte aspoň jednou za čas vymazat spam, zbytečně zabírá místo v databázi. Pokud máte nějaké tipy na další pluginy, postupy nebo blacklisty, podělte se v komentářích 🙂

4 komentáře u „Komentářový spam a WordPress“

  1. Já na spam ve wordpressu používám plugin Antispam Bee. Nevyžaduje žádné nastavení, stačí nainstalovat. A komentářový spam se automaticky filtruje.

    Odpovědět
  2. Po vymazání spamu je také nutné optimalizovat tabulku, jelikož ta i po vymazání spamu v administraci wordpressu je stále zahlcená.
    Na zbavení se spamu ve wordpressu, je několik způsobů. Žádný z nich nefunguje na 100 %, ale když se zkombinují, tak je výsledek velice efektivní.
    Je také důležité brát v potaz, u jakého webu řeším spam 😉 .

    Odpovědět

Napsat komentář