Změny na blogu

Jak jsem již letmo avizoval v „novém“ prvním příspěvku, došlo k úpravám a stěhování blogu z původní adresy na www.burival.com. Důvodů bylo několik. Jednak šlo jistě o kritiku zkušenějších známých, i když zde se názory rozcházely ode zdi ke zdi. Starší generace má podobný blog za úplnou pitomost, mladší a podnikající zase za dobrý nápad. Každopádně je pravda, že některé dosti citlivé údaje a různé osobní výlevy asi nepatří na web, který je v první řadě určen možným partnerům a zákazníkům. O zveřejňování výše výdělku můžeme vést spory, ovšem já to za žádnou extra tajnost nepovažuju. Nehraju si na velkého podnikatele a hodnotu vidím i v tom, že každý vidí, že vydělávat provozem webů a poskytováním online služeb je možné, ale pečení holubi do huby rozhodně jen tak nebudou. Kopírovačů se příliš nebojím, protože většinou vytvářím informační weby silně nad rámec minisite a osobní zkušenosti s tématem prostě okopírovat nejde.

S ohledem až na poněkud příliš soukromé informace v týdenních reportech jsem od nich upustil. Výhoda byla nesporně v udržování velmi dobrého přehledu, po zrušení týdenních reportů v srpnu už prakticky nemám přehled o vývoji a dohledávat některé výdělky 6 týdnů zpětně je prakticky nemožné. Asi si zavedu nějaký vlastní timesheet nebo týdenní deníček, abych si udržel koncentraci a mohl trochu dlouhodoběji plánovat. Jako motivační faktor totiž neměly týdenní reporty chybu.

Nadále budou fungovat měsíční reporty, které naopak o něco rozšířím, protože již nemají oporu v podrobných týdenních reportech. Chci se také zaměřit na různé technické věci, vychytávky, postupy a zamyšlení spojené s provozem obsahových webů a poskytováním textařských a fotografických služeb.

Napsat komentář