Září 2015

Na digitální nomádství došlo i tento měsíc, i když podstatně méně. A samozřejmě to zase byly docela dostihy, hromada papírování na univerzitě, příprava analýz a dost bylo i nekomerční zábavy.

zari-2015

Práce a projekty

Po delší době došlo i na fotografické orgie, takže fronta na úpravu značně vzrostla. Něco jsem ale konečně upravil – 10 fotek šlo na fotobanky a pár vybraných kousků na fotoblog. Podařilo se mi zachytit i celkem slušné časosběrné video zatmění měsíce.

Jednou z hlavních záležitostí na webech bylo pořešení přiblblé EU směrnice o cookies a ještě přiblblejších požadavků Googlu. Vyplatilo se zbytečně neplašit, objevilo se plno řešení. WordPress weby pořešil plugin, na zbytek jsem použil šikovný skript.

Docela jsem se činil i s aktualizací webů, ale propagace trochu vázla. Společně s programátorem jsme naplánovali spoustu novinek hlavně na mineralexpert.org, už je funkční vlastní zkracovač, takže se hodlám pustit ve větší míře do affilu. Postupně si také dělám pořádek v portfoliu a v plánech kam dál s jednotlivými weby.

Zakázky byly pestré – nějaké psaní, linkbuilding, správa WP webů. A dost času padlo také na offline práci, která vynesla tento měsíc celkem dost.

Činil jsem se také v e-shopu. Sice jsem přidal jen asi 25 vzorků minerálů z plánovaných 100, ale dorazila první objednávka přes woocommerce za 1450 Kč. Takže ověřeno, vše běží zcela jak má. Budu ale muset e-shopu zakoupit vlastní doménu, protože si spousta lidí plete galerii minerálů na rockhound.cz s obchodem na shop.rockhound.cz a posílají dotazy na vzorky z galerie. Také je v plánu trošku přitlačit na propagaci prodeje na FB a doplnit zboží, Vánoce se blíží…

Finance

Fotobanky mírně klesly na $143 (srpen $156), zisk z PPC stoupl na 739 Kč (srpen 604 Kč) a affil tentokrát zase nic. Offline práce 6000 Kč, správa webů 2845 Kč, tržba z e-shopu 1450 Kč, psaní 200 Kč. Celkový výdělek cca 14500 Kč – letos zatím rekord.

Návštěvnost

Pořád se nemůžu probít do statistik na rockhound.cz, celkově ale návštěvnost většinou mírně poklesla. Každopádně mi už došla trpělivost a nasadil jsem i na rockhound.cz Analytics.

2 komentáře u „Září 2015“

    • Použil jsem Cookie Law Info – měl relativně nejvíc stažení a nebyl komplikovaný.

Napsat komentář