Září 2013

Září bylo neuvěřitelně hektické, plné přesunů a komplikované řadou problémů s počítačem. Do toho se ještě spustila lavina akcí okolo školy a výzkumu, takže naprosto nestíhám. Ale věřím, že výsledky to nakonec bohatě vynahradí.

zari-2013

Práce

Přes neuvěřitelný nápor na výkon šlo podnikání poměrně nekompromisně stranou. Strašnou spoustu času spotřebovala příprava článku a dvou konferencí, kde jsem jedním z organizátorů. Pro jednu konferenci připravuji i web na www.cemc2014.cz. Další část spolykalo vzorkování a 3 dny dovolené, kde jsem alespoň udělal nejméně 50 výborných fotografií na fotobanky. Začátkem měsíce jsem také začal budovat web pro přímý prodej fotografií, bohužel se vše zaseklo na problémech s CMS a později již nebyl čas to řešit, takže jsem to dočasně odložil. Důležitou akcí také bylo definitivní přesunutí blogu na tuto doménu, přesun všech starých článků z burival.com a úprava šablony.

Velmi nepříjemnou pohromou byl úplný kolaps obstarožních Windows XP. Slovutná Recovery console na mém Lenovo odmítala spolupráci a záložní CD s instalací OS jsem již před pár lety někam dobře uklidil. Jak jsem posléze zjistil, recovery console nepracuje, pokud na Lenovo používáte dual boot, takže na to pozor! Když instalujete dva systémy nebo jakkoliv měníte rozdělení disku, můžete se s přístupem do zálohy rozloučit a raději si včas vypalte kopii instalace OS! Zkusil jsem pokusně nainstalovat jinou verzi XP, jenže tento systém je bez doinstalování asi 20 ovladačů na novějších noteboocích úplně nepoužitelný, pět součástí HW dokonce ani nerozpoznal. Na podobné skopičiny jsem opravdu neměl nervy, navíc jsem do budoucna plánoval přejít na Linux, takže na počítači nejdřív na pár dní fungovala Mandriva 2010 a poté definitivní Ubuntu 12.04 LTS. Nepřipravovaný náhlý přechod mi však dost zkomplikoval workflow u fotek i u psaní a již skoro tři týdny řeším různé problémy. Mohl jsem vše vyřešit novějšími Windows, ale mám řadu důvodů, proč jakékoliv Windows po XP již nechci. Podrobněji se o přechodu na Linux a pekelné kritice nových Windows rozepíšu později. Každopádně báječná anabáze, bez problémů zhltla celý týden času.

Díky změnám OS jsem zatím nezvládl vybudovat plnohodnotný workflow na zpracování fotek, ale základní programy jsem snad již vyřešil. Víc času jsem věnoval pouze psaní, přišly dvě nové větší poptávky přes akci na 404m.com, naštěstí zájemci nespěchají, protože toho mám díky zdržení s konferencemi a kolapsem PC opravdu silně nad hlavu. Štefanovi se také tímto veřejně omlouvám za zdržení objednaných textů, opravdu mě to moc mrzí, ale prostě to nešlo zvládnout. Nicméně makám na tom 🙂

Finance

Z hlediska podnikání to byl opravdu velmi bídný měsíc, přímý výdělek bude v řádu jednotek tisíc. Článek a konference se také časem zhodnotí, ale v tuto chvíli s nimi bohužel nemohu počítat. Vyhlídka na první půlku října je ještě divoká, pak snad ale bude na podnikání více klidu a začnu postupně dohánět poslední resty a rozvíjet nové projekty.

Návštěvnost

Skokový nárůst návštěvnosti už pomalu začínám brát jako fakt, protože stále trvá. Celková návštěvnost již dále prudce nerostla, ale došlo k přerozdělení mezi jednotlivými weby. Osobní stránka na burival.com se díky zrušení blogu propadla na polovinu, většina ostatních webů však ještě mírně vzrostla. Ještě bych rád provedl testovací měření na jednom či dvou webech s použitím Google Analytics, normálně totiž používám serverové AwStats.

navstevnost-zari-2013

3 komentáře u „Září 2013“

 1. Díky za zmínku 🙂

  Koukám, že se ti také plete něco neustále do cesty a nemůžeš se tak věnovat podnikání v takové míře, v jaké by sis představoval. U mě je to to samé, ale naštěstí by to mělo brzy skončit, protože se blíží termín dostudování na VŠ a poté se budu moci věnovat podnikání na 100%.

  Odpovědět
  • Zatím nevím, jestli to nabere směr ke geologii nebo online podnikání. Každopádně mé cíle jsou zejména weby a fotobanky, které nevyžadují až tolik času a vydělávají pořád. Teď váznu hlavně na monetizaci, ale však ono to přijde 😀

  • Monetizace je problém. Osobně vždy ustrnu na nějaké úrovni např. několik měsíců a pak během krátkého období poskočím na další level. Tam jsem opět pár měsíců a pak opět poskočím.

   Možná bych byl radši, kdyby ten vývoj byl postupný a viděl tak změny okamžitě.

Napsat komentář