Vývoj microsite VII.

Tak konečně se dočkáte zveřejnění adresy, ale nejdřív bych rád probral pár věcí ohledně vývoje. Zatím se tedy žádné zázraky nekonají.

Propagace a návštěvnost

Poslední propagaci jsem páchal koncem ledna, pak nějak pohříchu celý projekt microsite usnul. V současnosti je projekt starý něco málo přes tři měsíce. Unikátní návštěvy za leden byly 17 kusů, v únoru 33 a v březnu 22. Už po prvním týdnu začaly přicházet první návštěvy z Bing a Yahoo, zatímco veliký Google nezvládl ani za 3 měsíce nic. A to prosím používám Google Analytics a GWT. Dnes jsem nasadil také AdSense, tak třeba se najednou návštevnost zázračně zvýší.

Kam dál?

Náklady na web jsou minimální, takže jsem nasadil AdSense a budu mu fandit, aby vydělal alespoň na doménu. V rámci dalších pokusů chci udělat tematický web na Tumblr a zřejmě i pár free blogů, do kterých zabuduju pár vhodných odkazů. Také přidám ještě pár odkazů na sociální sítě, do komentářů a případně na tematické diskuze. No a pak se buď uvidí, nebo taky ne.

A ta slíbená adresa?

Jak se asi dalo čekat, web se týká minerálů. Celkem obvyklé dotazy ve vyhledávání jsou různé definice minerálů, hornin a příbuzných termínů – proto jsem vytvořil whatismineral.org, kde jsou zpracované podrobné odpovědi včetně tematických obrázků. Web má podpůrnou funkci především pro mé další weby o minerálech v angličtině.

1 komentář u „Vývoj microsite VII.“

  1. Basti, nezabudni potom hodiť do článku aj linky na všetky tie podporné weby, ktoré sa chystáš urobiť na free hostingoch. Nech vidíme ako to poriešiš celé a tak.

    Inak prečo si na Rockhound.cz, resp. na jeho anglickú verziu nedáš fórum? Síce si spomínam, že si niekde písal čosi o tom, že fórum si tam aj mal, ale neosvedčilo sa ti. Aj tak si myslím, že fórum by hodne mohlo pomôcť návštevnosti a na taký web by sa hodilo. Či, nie?

    Odpovědět

Napsat komentář