Vývoj microsite VI.

Nebojte se, i přes útlum reportů jsem na microsite nezanevřel ani nezapomněl. Bylo však nadmíru jiné práce a navíc projekty musí trochu uzrát.

Propagace a návštěvnost

Celkem jsem za leden vybudoval 10 tematických odkazů, 3 ze sociálních sítí a dalších 7 z komentářů na tematických webech. Na registraci na oborových fórech nějak nezbyla chuť, ale pár jsem jich objevil, takže slušný prostor pro další odkazy je. Reklamu jsem zatím nenasadil, ale brzy tak učiním, protože nemá smysl čekat až na větší traffic. Na web za leden zavítalo 28 návštěv, z toho 14 bylo mimo CZ a SK, takže je lze celkem bezpečně považovat za skutečný traffic. Kupodivu z vyhledávání přišli jsen 3 přes Bing, Google zatím nic. Už vás nebudu moc napínat, v příštím reportu zveřejním i adresu webu.

Úvahy nad dalším budováním podpůrné sítě

Podpůrné minisite jsou určitě prima věc, jenže to má samozřejmě jisté háčky. Již delší dobu brojím proti monopolu Google – kombinace Analytics, Webmaster tools a AdSense podle mě poskytuje Googlu totální monopol a kontrolu nad weby, což je rozhodně zcela špatně. Podobné téma řešil i Glenn na Viperchill – nemůžete totiž vybudovat síť minisites nebo miniblogů na jednom hostingu, s jedním majitelem ve WHO.IS a navíc společným účtem na Google. Mistři z Google totiž provázání podobné sítě webů vůbec nevidí rádi a pomocí Google nástrojů, emailu, registrace domén, společné IP adresy, jednoho AdSense účtu atd. snadno ověří, že přesně to pácháte. Otázku různých hostingů, kontaktů a Google účtů ještě lze nějak řešit (i když spravovat 50 Google účtů je nezvladatelné). Problém je WHO.IS (někdy jde skrýt) a pak samozřejmě monetizace – protože těžko budete mít X AdSense účtů nebo pro každý web separátní affil registraci. V USA to jde řešit založením několika LLC za doslova pár šupů, jenže v Evropě je tohle kvůli byrokracii a DPH zhola nemožné. Budu muset další postup důkladně promyslet, abych si ještě časem nevyrobil problém. Každopádně pár účtů na zahraničních záložkovacích službách, Tumblr a pár šikovných guest postů nemůže uškodit… A samozřejmě pište nápady do komentářů, rád se poučím.

Napsat komentář