Vývoj microsite III.

Web je již prakticky zcela hotový, možná ho ještě trochu vyšperkuju. V rámci jeho tvorby mě hned napadlo několik dalších okruhů příbuzných témat a klíčových slov, takže je co dál rozšiřovat. Authority site z toho budovat nebudu, buď založím několik dalších minisite nebo vložím obsah do anglické verze rockhound.cz.

Budování webu

Dodělal jsem pouze poslední (šestou) stránku, která je zatím jednoznačně obsahově nejrozsáhlejší. Prošel jsem také předchozí příspěvky a ještě jsem místy lehce doladil text a stránky jsem vzájemně prolinkoval. Zbývá jen nasadit adsense (asi příští týden) a možná udělám ještě rotující obrázky v záhlaví. Další aktivity budou čistě offsite.

Propagace a návštěvnost

Na radu Zdeňka Dvořáka u minulého příspěvku jsem přidal web do Google webmaster tools. Za týden zvládl Google projít 2 stránky a neindexoval nic. Chtěl jsem mu podsunout i sitemap, ale darebný plugin neráčil fungovat a k jeho výměně jsem se dostal až dnes. Takže sitemap o šesti položkách jsem přidal do GWT a uvidíme co bude. Návštěvnost zatím stále nulová, takže Matt nám asi kecal – web se jen tak bez propagace do indexu ani do serpu nedostane. Příští týden rozmístím pár odkazů a uvidíme.

1 komentář u „Vývoj microsite III.“

  1. Moje zkušenost je taková, že maximálně do týdne Google indexuje vše, co se na webu objeví. Ale je pravda, že vždy, než vůbec začnu plnit web, tak je napojen na Google Analytics a sitemap je napojen na Google webmaster tool. U Seznamu je to o kapánek delší proces, ale do měsíce je to též vždy.

    Odpovědět

Napsat komentář