Vývoj microsite II.

Práce na nové microsite šla poněkud pomaleji, ale zase jsem některé části udělal kvalitněji. Původně jsem chtěl mít celý web hotový již dnes, ale dodělám ho až zítra nebo pozítří. Kdybych to bral na čistý čas, dá se podobný web vytvořit za 2 dny.

Budování webu

Připomínám, že web je na WordPressu a je budován jako statický, tedy nemá povolené komentáře a obsah je přidáván jako stránky (Page) a ne jako obvyklé příspěvky. V průběhu týdne jsem doplnil další čtyři stránky (podle hledanosti frází) včetně deseti obrázků, takže mi zbývá přidat jen jednu stranu obsahu a podle seznamu klíčových slov chybí ještě dva tematické obrázky. Všechny obrázky mají názvy podle klíčového slova a vyplněné tagy i popisek. Stránky jsem prolinkoval, ale ještě to chce na vnitřním prolinkování trochu zapracovat. Omylem jsem také ve své šabloně SP nechal dva bloky AdSense a protože mám aktivní AdBlock, samozřejmě jsem si toho nevšiml. Pak jsem se divil, když měl web výdělek 2 haléře… Reklamu nasadím až po dokončení celého obsahu.

Propagace a návštěvnost

Už před týdnem po vložení druhé stránky jsem web ručně přidal do vyhledávačů Google, Seznam a Bing. Zatím nepřinesly jedinou návštěvu a v Analytics je vidět pouze 2x návštěva robota z Bing. Až do konce prosince nemíním nikam přidávat žádný odkaz ani nic sdílet přes sociální sítě. Aspoň uvidíme, jak moc Matt Cutts kecá ohledně budování „přirozené“ návštěvnosti. Počítám, že návštěvnost bude velmi blízká nule, pokud ne rovnou nulová. Docela mě zajímá, co s podobným webem vyvede nákup levných odkazů nebo lajků, tak si asi v lednu uděláme pokus… Popřípadě si udělám pro podobné pokusy druhý podobný web, tenhle je skoro až moc pěkný na to, abych ho sestřelil do sandboxu.

6 komentářů u „Vývoj microsite II.“

  • Když já mám k nástrojům Google slušnou averzi… Google už má prakticky monopol a vidí lidem až moc pod pokličku, což rozhodně není zdravé. I Analytics používám jen proto, že Wedos nemá serverové AwStats. Ale tak asi tomu dám pokus a uvidíme, díky za podnět 🙂

  • No veď to! Možnože v záujme zachovania čo najväčšej nezávislosti testu by to malo byť práve naopak. Teda tak, že by sa zo začiatku mala tvoja microsite v očiach Google spájať čo najmenej s tebou a s tvojimi ostatnými projektami. Takže by možno mala byť úplne bez Google Analytics, aj bez pridania do GWT, či podobne.

  • Hned po odeslání Zdeňkova komentu jsem to dal do GWT, teprve dnes Google prošel 2 stránky ze 6 a zaindexoval zatím velkou NULU. Analytics použít musím, protože bohužel na Wedos hostingu serverová analytika není a rozčilovat se s něčím dalším fakt nehodlám.

 1. Tak si mohl použít statcounter.com a bylo by. Tak by si Google obešel úplně, i když si nemyslím že je to nutné. Statcounter funguje dobře a je částečně česky, implementace do WP asi za 5 vteřin.

  Odpovědět
  • Josef: Díky za tip, mrknu na to. Z GA doslova kvetu, rozhraní příšerný a ještě se v tom pitomci pořád vrtají. Zlatý Awstats, nemají cookies a všechno mám na jedné straně…

Napsat komentář