Únor 2015

Únor byl nějak divný a strašně hektický měsíc. A navíc mám dojem, že čím víc pracuju, tím méně nakonec vydělám. Březen bude první solidní zkouškou nomádství, protože jsem na clý měsíc na stáži v zahraničí.

panorama Brno Medlánky

Práce a projekty

S ohledem na blížící se stáž ve Vídni jsem strávil řadu dní analyzováním vzorků, přípravou dalšího materiálu a papírováním kolem školy. Také jsem řešil jeden grant a dvě konference, takže tentokrát doktorát těžce převládl nad podnikáním.

Focení celkem zdárně pokročilo, na fotobanky jsem nahrál cca 40 kusů. Velký pokrok se mi podařil hlavně u focení minerálů, kde se mi konečně podařilo úspěšně vyřešit tvorbu pozadí ve Photoshopu i vytváření umělého odarazu. Jednoznačně největší pokrok však je skládání snímků za účelem dosažení velmi vysoké hloubky ostrosti.

Na webech se mi podařilo publikovat několik kvalitních článků a aktualizoval jsem většinu svých projektů. V březnu chci zapracovat na outsourcingu, protože nezvládám všechno sám. Další schopná textařka přestala odpovídat, takže bude potřeba sehnat alespoň dva.

Poměrně velkou novinkou bylo vytvoření nového fotoblogu burivalphotography.com – už delší dobu jsem měl podobný projekt v plánu. Původní plán s přímým prodejem vzal za své díky MOSS. Nakonec jsem se rozhodl nechávat fotky ve webovém rozlišení zdarma – backlink není povinností, ale samozřejmě potěší.

Sociální propagace funguje, ale štve mě především Facebook, který mi masivně osekal organický dosah. Opravdu mě ani nenapadne platit FB za to, aby mým vlastním fanouškům ukazoval můj vlastní obsah – to považuju za vydírání. Nadále se proto zabývám především kvalitními skupinami a kvalitními kontakty, které mají poměrně velký přínos a FB je nemůže osekat aniž by zároveň úplně zlikvidoval svůj smysl. O sociálních strategiích ještě bude řeč ve speciálním článku.

Na e-booku jsem prakticky nepracoval, i když se rodí koncepce první úpravy a rozšíření. Prodala se jedna e-kniha za 250 Kč. Konečně se mi podařilo dotáhnout novou verzi e-shopu s minerály na Prestahospu a vše jsem přesunul na původní prodejní doménu. Žádné zázraky neočekávám, na rozšíření nabídky bohužel moc času nebylo, ale i jeden prodej za 300 Kč potěšil.

Návštěvnost PPC poklesla téměř o polovinu vůči předchozímu měsíci, ale CPC i CTR se dost zvýšily, takže pokles je relativně malý. Jako obvykle se naprosto diametrálně rozchází statistiky AdSense i Analytics, což přinejmenším dost zavání – 60-70 % lidí AdBlock rozhodně nepoužívá. Některé dny je dokonce méně pageviews v AdSense než UIP návštěv v Analytics.

Finance

Na leden dopadly fotobanky vcelku dobře s výsledkem $93 (leden $180). Affiliate tentokrát 55 Kč a PPC celkem 727 Kč (leden 874 Kč). Prodej e-booku 250 Kč a prodej minerálů 300 Kč. Celkem tedy 3500 Kč, to snad ani nebudu komentovat.

Návštěvnost

Návštěvnost proti lednu celkem výrazně poklesla, mimo jiné i díky chybějícím 3 dnům. Bohužel se vyskytl nějaký problém s přihlášením do statistik, takže přesná čísla doplním později.

4 komentáře u „Únor 2015“

  1. cuzz neves hlavu bro dalsi mesice budou urcite luxusni!! nedavno jsem narazil na tvuj blog a musim pred tebou smeknout, jental dal a vytrvej !!

    Odpovědět

Napsat komentář