Únor 2014

V lednu se podařilo trochu rozjet projekty i zakázky, v únoru už všechno frčelo jak po másle. Několik menších zakázek přišlo samo, dodělal jsem pár starších poptávek a také jsem dost výrazně pokročil s projekty. A vyšel se mnou můj první rozhovor o focení.

unor-2014

Práce a projekty

Konečně se mi podařilo dokončit většinu dlouho odkládaných textů, takže hlavní resty jsou vyřešeny. Pořád mám spoustu drobných úkolů, oprav a dodělávek, ale to je v podstatě konstantní stav. V rámci Hundred challenge jsem na fotobanky nahrál 100 fotek, nových jsem nafotil minimum, ale už zase na fotobankách aktivně dělám. Finanční efekt Hundred challenge je zatím minimální, ale mírně se zvedly prodeje a konečně jsem překonal 800 fotek v portfoliu.

V půlce února jsem s mírným zpožděním konečně spustil anglickou verzi rockhound.cz na nové adrese mineralexpert.org. Někomu možná přijde tento postup divný, ale důvod je zcela prostý. Přestože je databáze fotek totožná a rockhound.cz měl anglickou verzi již v roce 2004, nikdy neměla vysokou návštěvnost. Google totiž anglický obsah na české doméně prakticky v SERPu neukáže. Proto jsem se rozhodl oba projekty oddělit, navíc to teď bude jednodušší i s linkbuildingem. Databáze fotek je sdílená a dvojjazyčná, ale články jsou pochopitelně odlišné. Start mineralexpert.org se docela povedl, zejména díky sdílení na Facebooku se podařilo za 14 dní dosáhnout téměř 4000 návštěv. Rozmístil jsem také pár odkazů, ale to zatím samozřejmě nemá prakticky žádný vliv.

Po dlouhém odkládání jsem se také dostal k plánovanému outsourcingu. Protože na psaní některých anglických textů už opravdu nemám čas a ani nejsem schopen psát anglicky opravdu čtivé texty, vyrazil jsem na Odesk. Prozatím prvních 6 článků za fixních $10, jsem zvědav na kvalitu. O výsledky se samozřejmě podělím.

Další premiérou byl nákup webu od Davida Nogola, který ruší svůj blog na dadajax.net – na blogu je hromada obsahu, který plánuju dál využít. Když se zapracuje na affilu, PPP a PPC, tak by obsah mohl něco vydělat.

První měsíc běželo PPC naplno na rockhound.cz a také na mineralexpert.org a pár dalších drobných projektech. Průměrný denní výdělek sice mírně klesl (lidi si možná na reklamu už víc zvykli), ale celkově byl zisk z PPC téměř 1100 Kč, tedy oproti lednu růst o dalších 350 Kč. Dál už to půjde hůř, bude zapotřebí vyhodnotit výsledky a zamakat hlavně na optimalizaci formátů a umístění.

Finance

Konečně se mi podařilo zase pořádně nakopnout výkon. Příjem z fotobank dosáhl na $197 a PPC na 1100 Kč, affil bohužel nic. Jen pasivní příjem tak byl téměř 5000 Kč. Společně s psaním se dostávám na krásných 12 tisíc.

Návštěvnost

U většiny starších webů návštěvnost mírně poklesla, výjimkou byl jen rockhound.cz s nárůstem o cca 1500 návštěv. Velký vír v číslech udělal zejména mineralexpert.org s téměř 4000 návštěvami. Nakonec souhrnná návštěvnost vzrostla o téměř 10 % a poprvé v historii překonávám 50 tisíc návštěv měsíčně.

navstevnost-unor-2014

1 komentář u „Únor 2014“

  1. Ako vždy pekný prehľad! Už som sa začínal báť, že či v tomto mesiaci prehľad nebude? 🙂

    Len taký detail ohľadom mineralexpert. Všimol som si, že vôbec nepoužívaš alt atribút pre obrázky s náhľadom minerálov. To z hľadiska obrázkového SEO nie je podľa mňa moc dobre.

    Inak, ten odesk.com vyzerá zaujímavo, to som vôbec nepoznal.
    Musím to preskúmať.

    Odpovědět

Napsat komentář