Srpen 2016

Srpen byl docela hektický, většina volného času padla na psaní rešeršní části dizertace. Něco padlo i na rodinné a sociální slety, projekty jely prakticky jen v nouzovém udržovacím režimu.

srpen2016

Práce a projekty

Srpen byl první měsíc, kdy jsem pracoval na plný úvazek po celou dobu. Dopad na množství volného času je samozřejmě obrovský, takže teprve hledám nějaký rozumný režim. I když mě práce na vlastních projektech baví, tak prostě ne vždy jsou síly nebo čas něco večer řešit.

V srpnu došlo na významné jubileum tohoto blogu. Ani jsem si nevšiml, že report za červenec byl stým vydaným článkem!

Časově nejnáročnější byla příprava rešerše k dizertaci, kterou jsem ke konci srpna měl již skoro dokončenou. Dalším žroutem času bylo nafocení a úprava fotek na připravovanou naučnou stezku. Takže k focení jsem se sice dostal, ale bohužel na fotobanky už nezbyly kapacity. Díky práci ale nemusím tolik řešit finance, takže se těším, že se zase budu víc věnovat focení.

Na mineralexpert.org jsem vydal jediný velký článek, ale dost pokročila práce na dalších. Příprava kvalitních článků je časově značně náročná, budu to muset ještě nějak zdokonalit. Nemůžu každý týden strávit den a víc přípravou článku. Klasicky mám dost fotek k článkům, které je potřeba napsat, a naopak mám texty, ke kterým chybí fotky.

Projekt pixmound.com – s nabídkou fotek v plném rozlišení zdarma – se zdárně rozběhl a nějaká návštěvnost také byla. Podrobnosti si můžete přečíst v samostatném článku. Zatím nemám s projektem další ambice, budu ho současným tempem (fotka denně) rozšiřovat a uvidím.

Správu WordPress webů šla v srpnu úplně k ledu, protože na to prostě nebyl čas. Po zralé úvaze jsme se s Vlastou Ottem dohodli na ukončení spolupráce. Vlasta jede jak drak a nemá cenu, abych něco šudlal po večerech, když náhodou zbyde čas.

PPC pokleslo, ale to se dalo čekat, i s ohledem na výměnu některých PPC ploch za affil bannery. S affiliate se tentokrát konečně zadařilo – první konverze na Amazonu za $3,98. O sumu ani tolik nejde, ale Amazon účty bez konverzí po půl roce ruší, takže pak musíte při reaktivaci řešit všechny affil odkazy znovu. A protože cookies na Amazonu mají jen 24 hodin, rozhodně to není jen tak.

Finance

Fotobanky se skoro nepohly, zisk $80 (červenec $84). Zisk z PPC klesl na 679 Kč (červenec 803 Kč) a affil 96 Kč. Celkový výdělek cca 2700 Kč – to bude asi letošní minimum.

Návštěvnost

Návštěvnost byla v srpnu poměrně tragická, holt léto a útlum aktivit vykonaly dílo zkázy. Dokonce ani opravdu vydařený a vypiplaný článek na mineralexpert.org nezaznamenal nějaký větší ohlas.

Napsat komentář