Srpen 2015

Srpen byl poměrně hektický, valnou část měsíce jsem strávil digitálním nomádstvím. Ne vše fungovalo právě ideálně, ale aspoň jsou náměty na další články. Kromě galejí doma jsem navštívil i zahraniční konferenci, takže času na práci bylo poněkud méně než obvykle.

Práce a projekty

K fotkám jsem se vůbec nedostal, protože na cestovním notebooku nemám dost dobrý obraz. Zase jsem ale nahrnul pár zajímavých věcí do zásob ke zpracování, v zimě se asi nezastavím. Nicméně se mi podařilo nahrát na fotobanky první full HD časosběr, takže hurá na další.

Na webech jsem zvládl pořešit několik článků a průběžné aktualizace WordPressu a pluginů. Většinou spíš drobné úpravy, které nejsou moc vidět, ale jsou nutné. Po půl roce se ozvala americká textařka, kterou už jsem odepsal. Je šikovná, tak dostala druhou šanci a zatím to vypadá dobře.

Zakázek jsem v srpnu moc neřešil, ale zdárně se rozvíjí jedna nová spolupráce a také jsem zapracoval na správě WP webů.

Vyzkoušel jsem affil článek na propagaci online hry a přinesl dvě konverze, další konverze přišly ze starších článků na blogu. PPC mírně vzrostlo a výsledky na anglických webech mě rozhodně těší, nicméně proti loňskému roku je to pořád tragédie. Dvojnásobná návštěvnost a poloviční zisk.

Finance

Fotobanky klesly na $156 (červenec $195), zisk z PPC stoupl na 604 Kč (červenec 549 Kč) a affil přinesl pár konverzí za 123 Kč. Offline práce 1000 Kč, správa webů 1035 Kč. Celkový výdělek cca 6500 Kč.

Návštěvnost

Návštěvnost i přes okurkovou sezónu lehce vzrostla, hlavně díky novému obsahu a sociální propagaci. Content marketing začíná pomlau fungovat, bohužel SERP hodně kulhá. Jako již tradičně blbne přístup do statistik na jednom webu, takže celkový graf dodám později.

Napsat komentář