Srpen 2013

Srpen byl rozpačitý měsíc, kdy jsem řešil i další existenci tohoto blogu. Opět bylo celkem dost cestování, s prací to však bylo spíš náporové a byly chvíle, kdy pracovat prostě nešlo. Sice pomalu, ale opět došlo na drobné úpravy a tvorbu nového obsahu pro mé projekty.

horkovzdušné balóny

Práce

Opět padlo hodně času na brigádu, došlo také na psaní a hodně focení, i když s fotobankami to bylo opět slabší. Tentokrát byl problém hlavně v tom, že mám na notebooku nefunkční displej a normálně dělám doma na externím monitoru. Na cesty zneužívám notebooku přítelkyně, kde ale není Photoshop a monitor na fotky prostě nestačí. Doma jsme skoro nebyli, na druhou stranu jsem si dostatečně vyzkoušel práci na cestách. Funguje to celkem dobře, jen je potřeba mít dostatečnou technickou výbavu.

V druhé půlce srpna jsem strávil spoustu času zbytečnostmi a lelkováním, ale prostě už jsem potřeboval na chvíli vypnout. Začínám také postupně vytvářet plán dalšího rozvoje aktivit, protože skáču z jedné věci na druhou a pak mám 5 rozdělaných projektů a nic hotového.

Finance

V srpnu už jsem nepsal týdenní reporty, takže o přesné výši výdělku nemám přehled. Spoustu práce totiž dostávám zaplaceno třeba až s měsíčním zpožděním a už nedohledám, co jsem kdy skutečně dělal. Přesto však byl po dlouhé době pokles výdělků, odhadem to vidím na přibližně deset tisíc.

Návštěvnost

Nečekaný prudký nárůst návštěvnosti z července kupodivu stále trvá. Pořád nevím, jestli je to reálná návštěvnost anebo nějaký divný spam. Možná jde o nějakou úpravu algoritmů a posun v SERPu díky novým penalizacím, těžko říct.

přehled návštěvnosti webů v srpnu 2013

4 komentáře u „Srpen 2013“

 1. Konečně jsem Tě Zbyňku našel, s reporty jsi utekl na tuto doménu a nikde jsem nepostřehl ten přesun. Až jsem někde zahlédl odkaz v komentářích. Super že v psaní reportů pokračuješ.

  Odpovědět
  • Tak to se omlouvám, psal jsem to na soc. sítě, ale asi to někde uteklo. Tak ať nám to píše 🙂

 2. Ahoj,
  pročítám si tvůj zajímavý blog a zarazilo mě, že jsi dosud nezjistil příčinu toho velkého skoku v návštěvnosti. Co GA? IMHO 4násobné zvýšení dlouhodobě celkem stabilní návšťevnosti během 2 měsíců není jen tak a zasloužil by si podrobnější analýzu.
  Jinak přeju mnoho úspěchů;-).

  Odpovědět
  • Používám Awstats na serveru a ne GA, ale ani podle admina serveru nic podezřelého nenastalo. Není nereálně zvýšená bounce rate a na bota je to hodně divné chování. Pomalu si začínám myslet, že to fakt bude změna algoritmu. Zkusím nahodit pokusně GA na jeden dva weby a uvidíme.

Napsat komentář