Říjen 2015

Když jsem napsal, že září byl hektický měsíc, žertoval jsem. Proti říjnu to byly prázdniny. Bylo pořád co dělat a nějak to přestávám zvládat, přestože se snažím spoustu aktivit omezit. Takže hlavním plánem na listopad bude seškrtat některé činnosti a zase to trochu dostat pod kontrolu.

rijen-2015

Práce a projekty

S focením jsem se činil míň jak minulý měsíc, ale natočil jsem pár krátkých komerčních videí a na fotobanky jsem zvládl přidat 20 fotek. Konečně se mi daří trochu pravidelněji živit fotoblog, který už také začíná získávat nějakou návštěvnost.

Podařilo se mi značně umravnit pravidelné publikování článků na mineralexpert.org a na návštěvnosti i výdělku to bylo poznat. Připravil jsem publikační kalendář do konce ledna 2016 a mám už větší množství připravených článků, teď jen udržet tempo. Přes zkracovač jsem opravil affil odkazy ve starších článcích, zisk zatím nic, ale počet prokliků utěšeně roste. Koncem měsíce jsem byl na velké mineralogické burze v Mnichově, kde se podařilo nalovit nějaké kontakty a potenciální inzerenty, tak uvidíme.

Na aktualizaci dalších webů zbylo jen méně času, ale něco jsem zvládl. Už delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou herního affil webu, tak jsem koupil bozihry.cz v aukci na Webdealu. K webu byl i účet espoluprace.cz, takže po odečtení zůstatku vyšel na pár stovek. Vše jsem bez problémů převedl, účty u espoluprace jsem sloučil a dokonce už byla i první konverze. Bude potřeba vše projít, nastavit kampaně a přidat obsah. O návratnosti však rozhodně nemám pochybnosti.

Zakázky byly různorodé – linkbuilding, správa webů, psaní. Bohužel čím dál víc je jasné, že nejde dělat víc věcí najednou, protože to prostě nezvládám. Takže buď budu muset aktivity omezit, nebo si sehnat subdodavatele, jinak mě brzo klepne. Bude třeba zase poněkud přehodnotit aktivity a dotáhnout rozdělané věci.

Do e-shopu jsem přidal dalších 15 vzorků minerálů, prodeje bohužel nic. Vytříděného materiálu mám celkem dost a získal jsem i nový, ale nechci přidávat zbytečně příliš mnoho podobných vzorků. Každopádně v listopadu je třeba nabídku rozšířit a hlavně propagovat.

Značně mi pije krev AdSense. Výdělky stále klesají i přes rostoucí počet návštěvníků i zobrazení. Říjnový růst je způsoben pouze rozšířením ploch na další web. Nevybíravé praktiky mnohých donutily uživatele nainstalovat Adblock. O důvod víc pracovat na affilu a PR článcích.

Finance

Fotobanky dost klesly na $99,5 (září $143), zisk z PPC stoupl na 806 Kč (září 739 Kč) a affil tentokrát 13 Kč. Offline práce 1.600 Kč, správa webů 5.025 Kč, psaní 165 Kč. Celkový výdělek cca 10.000 Kč.

Návštěvnost

U většiny webů návštěvnost mírně vzrostla, nástup horšího počasí je znát. Velký skok byl u mineralexpert.org, kde se návštěvnost ztrojnásobila. Tento mohutný skok zapříčinilo sdílení mého článku někým na FB – během několika dní dosáhl článek přes 6000 přečtení. Obecně se tvorba článků silně vyplácí, návštěvnost setrvale roste.

Napsat komentář