Říjen 2013

Říjen byl opět hektický a pořád nějak nestíhám, ale pozvolna se vše daří usměrnit. Podařilo se mi docela pohnout s některými zapeklitými a dlouho odkládanými problémy u webů, naopak s fotobankami jsem nehnul prakticky vůbec.

rijen2013

Práce

První polovina října byla beznadějně zabitá doděláváním vědeckého článku a přípravou na konferenci. Podařilo se vyřešit spoustu problémů ohledně přechodu na Linux, dořešil jsem některé programy, ale ke zpracování fotek jsem se bohužel ještě nedostal. Ale hlavně jsem se konečně aspoň trochu vrátil do pracovního režimu, takže postupně doháním resty, i když pořád nestíhám a zákazníci mě uhání.

Z mého pohledu velmi značný pokrok nastal u webů, i když to nakonec nezabralo až tolik času. Podařilo se mi rozchodit WordPress šablonu Symbiostock pro přímý prodej fotografií. Pokud to náhodou někdo testujete, tak na hostingu Wedos bez problémů funguje. Musíte nainstalovat poslední verzi, ta starší z léta vždy zhavaruje při nahrávání fotek. Dále se mi podařilo konečně vyrobit child theme pro stockphotography.cz a upravit design podle mých představ. Původní šablona Twenty Ten není zrovna ideální, ale ani novější Twenty Eleven neřeší některé mouchy. Nechal jsem proto vše na Twenty Ten (abych nemusel měnit nastavení, menu a další věci) a upravil jsem vzhled na jakýsi hybrid. Další velký pokrok nastal ve směru PPC. Již delší dobu jsem měl v plánu širší nasazení reklamy, ale nechtělo se mi vše ručně kopírovat do příspěvků. V rámci úpravy šablony jsem přidal i dva reklamní bloky na vhodná místa. Opravdu se vyplatí sledovat doporučení a zkušenosti blogerů. Sitewide reklamní bloky jsou prakticky neúčinné, míra prokliku 0,06% mluví za vše. Vhodněji umístěné bloky mezi koncem článku a komentáři mají míru prokliku přes 1 %, to je dvacetinásobný nárůst výdělku!

Finance

Bylo to o něco lepší než předchozí měsíc, ale i tak se výdělek z podnikání blíží maximálně 6000 Kč. Valnou část zajistily fotobanky, něco je i za psaní. Hlavní časožrouty už jsem snad vyřešil, takže v listopadu se chystám zpět nad hranici deseti tisíc.

Návštěvnost

Celková návštěvnost za říjen se opět mírně zvýšila. Po podrobnějším zkoumání prudkého nárůstu návštěvnosti od června se ukazuje, že zřejmě půjde o kombinaci faktorů. Návštěvnost na některých webech vypadá poměrně přirozeně. Na některých ryze českých webech je však až neuvěřitelně vysoká návštěvnost z USA, přitom rozložení prohlédnutých stránek podle států tomu naprosto neodpovídá. Stejně tak je podezřelý rozpor mezi statistikami AwStats na serveru a počtem zobrazení reklam AdSense, jenže reklamu nemám všude, takže jde jen o orientační odhad. Dalším vodítkem je až podezřelé množství přímých přístupů. Může jít o aktivitu nějakých robotů či spambotů. Je také docela vtipné, že díky výpisu 404 hlášek vidím, jak se boty snaží nabourat do neexistující administrace některých mých webů.

navstevnost-rijen-2013

2 komentáře u „Říjen 2013“

  1. Pěkný rekord. Je fajn že se ti drží návštěvnost po vlekém skoku a mírně rosteš. Já jsem měl takový nárust podobný někdy v květnu, vím jak to člověku udělá radost a motivuje do další tvorby. Ta grafická změna na Stocku je moc pěkná.

    Odpovědět
    • Díky za pochvalu 🙂 V linkbuildingu i na soc. sítích to kulhá, ale prostě to chce čas. Zisky z webů jsou zatím mrzké, ale znám lidi co při stejné návštěvnosti vydělají několik tisíc měsíčně, takže se musím víc snažit.

Napsat komentář