Prosinec 2014

Prosinec byl především o školních aktivitách a rodinných sletech, nakonec však dopadl finančně velice dobře. Konec roku mě také vedl k bilancování a plánování dalších aktivit, o tom ale brzy v jiném příspěvku.

prosinec-2014

Práce a projekty

Nemálo času padlo na školní aktivity, zakončení výuky, přípravu školního letáku a práce na přípravě na mezinárodní konferenci v roce 2015. Kromě Vánoc ještě byly další rodinné povinnosti, takže s prací to bylo trochu volnější.

K náporu na fotobanky jsem se nedostal, něco málo jsem přidal, ale téměř to nestojí za řeč. Alespoň jsem vytřídil okolo 300 fotek k úpravě. Roční cíl překročit 1000 fotek v portfoliu tak skončil na konečné metě 922 fotek.

Obsah webů nijak zvlášť nerostl, ale pár článků se urodilo. S ohledem na vývoj microsite a poměrně bídné letošní výsledky české stránky krasymongolska.cz jsem se rozhodl udělat podobný menší info web v angličtině. Začal jsem také pracovat na budování zcela skryté PBN, zatím mám v plánu tři weby. Rozpracoval jsem také jeden web pro kamaráda.

Plánování pomocí Hootsuite šlape pěkně a sociální propagace funguje. Pomalu ale jistě přibývají fanoušci i sociální dosah. Získávání publika a budování brandu je fuška, ale dlouhodobě se silně vyplatí.

E-book zdaleka nešlapal tak pěkně jako v listopadu, ani vánoční sleva nepomohla. Propagoval jsem sice včas, ale chtělo to asi víc drzosti. Každopádně dva prodeje také neurazí.

Výdělky z PPC výrazně vzrostly – a to jak CTR, tak CPC. Konečně se mi tedy podařilo překonat výdělek 1000 Kč měsíčně z PPC a dokonce překonat i celkový měsíční rekord z PPC. Affiliate i přes drobné průběžné snahy stále drhne, pouze jedna mrzká konverze za 21 Kč.

Finance

Po mizerném listopadu se fotobankový prosinec velice vydařil, s výdělkem $268 (listopad $102) je s přehledem nejlepším letošním měsícem. Affiliate vydělal 21 Kč (ehm!) a PPC krásných 1270 Kč (listopad 883 Kč). Prodej minerálů vynesl 8500 Kč a e-book po odečtení poplatků vydělal cca 400 Kč. Celkově za prosinec téměř 16 tisíc – takhle nějak bych si to představoval 🙂

Návštěvnost

Návštěvnost u webů opět mírně vzrostla, tento blog s přehledem pokořil běžnou měsíční návštěvnost. Většina ostatních webů se držela okolo obvyklých čísel. V analytics jsem si všiml dost výrazné korelace návštěvnosti a sociální propagace, takže tuto věc rozhodně nepodceňujte.

navstevnost-prosinec-2014

4 komentáře u „Prosinec 2014“

  1. Áno, skutočne pekné zárobky, hlavne tie fotobankové. To u mňa bol december totálne mizerný, čo sa fotobánk týka. Inak, tým affiliate zárobkom myslíš affiliate fotobánk, alebo aj nejaké iné affiliate programy?

    No, každopádne nech sa darí v novom roku! 🙂

    Odpovědět
    • Affil myslím jen mimo fotobanky. Fotobankový affil mi měsíčně vydělá tak $30, ale pro jednoduchost to sypu všechno do fotobankového příjmu. Z affilu využívám hlavně foto megapixel a Invia na travel Mongolsko, ale bude to chtít hodně rozšířit portfolio affil odkazů.

Napsat komentář