Prosinec 2013

Prosinec byl nejvíce ve znamení rodinných sletů, oslav Vánoc a klasicky hektického konce roku. Opět se zadařilo při výpravě na minerály a zvládl jsem svou první konferenční přednášku v angličtině.

prosinec-2013

Práce

Jak se dalo čekat, stále není zdaleka vše hotovo, alespoň část restů však zmizela. Co se některých nasmlouvaných textů týká, už si připadám jak neschopný blbec. Alespoň si propříště dobře rozmyslím, které zakázky chci a které jsem skutečně schopen stíhat.

Rockhound.cz jsem do konce roku spustit nestihl, ale nová verze je již téměř kompletně připravená a dolaďuji poslední detaily. Programování jsem se věnoval hlavně v rámci vánočních sletů u příbuzných, kde nebyl klid na psaní. Většinu kódu naštěstí nevymýšlím, ale pouze upravuji do nového designu. Také jsem v rámci testování konečně začal tvořit první anglický minisite založený na WordPressu – byť existující photographingminerals.com lze do jisté míry také považovat za něco podobného. Pokud se minisite osvědčí, mám v plánu několik dalších podobných webů. Využití bude v podobě zisku z adsense a dále samozřejmě jako základ odkazové sítě tematických webů.

Drobné pokroky se podařily také v PPC, kde se oproti listopadu podařilo zvýšit zisk o 37 %, tedy lehce nad 200 Kč. V affiliate se také trochu zadařilo a přibylo cca 250 Kč. Jsou to samozřejmě směšné částky, ale nějak se začít musí…

Finance

K přesnému vyčíslení výdělků jsem se ještě nedostal, ale situace je hodně tristní, tipuju to na nejhorší měsíc někdy od února. Tím myslím samozřejmě zisky výhradně z podnikání, naopak stipendium a odměny za výzkum byly před Vánoci velmi příjemné.

Návštěvnost

Celkově došlo k mírnému poklesu návštěvnosti, což se s ohledem na konec roku, svátky a dovolené dalo čekat. Většinou se jednalo o drobný pokles téměř u všech webů, pouze zahradnikralovstvi.cz zaznamenalo propad přibližně na polovinu listopadových čísel. Naopak tento blog si vede velmi dobře a návštěvnost se oproti minulému měsíci 2,5x zvýšila. A mimochodem většina návštěvnosti tohoto blogu proudí ze sociálních sítí, naopak z vyhledávání téměř nic – 4 měsíce jsou asi pro získání autority u vyhledávačů málo.

návštěvnost webů v prosinci 2013

1 komentář u „Prosinec 2013“

  1. Přeji, ať se to v lednu 2014 a dalších měsících vše zlepší a měl bych malou poznámku ohledně té návštěvnosti z vyhledávání. U Google je to celkem rychlé a uvidíš, že se to dejme tomu do půl roku změní a zlepší. Například u Seznamu je moje osobní zkušenost taková, že to trvalo víc než rok, než se návštěvnost z něj začala výrazněji zlepšovat ;-).

    Odpovědět

Napsat komentář