Pokus o microsite

V pátek 13. prosince 2013 jsem začal menší pokus o vytvoření microsite. Cílem je otestovat možnosti webu vytvořeného čistě na základě hledaných frází. Kromě ověření možného výdělku z anglického AdSense (pokud bude traffic) je cílem také odkazová podpora dalších tematických projektů a vyzkoušení nových způsobů propagace. Adresu prozatím nezveřejním, ať nejsou výsledky zkreslené.

Plán výstavby

Web je na WordPressu s upravenou šablonou SP (vlastní úprava Twenty Ten) a bude mít ve výsledku 6 stránek. Každá strana bude cílená na jednu hledanou frázi, jako celek jsou fráze blízce příbuzné. Celkově mají fráze přes 25 tisíc přesných vyhledávání, takže jsem zvědavý na traffic. Nehodlám udělat vše naráz, naopak to budu servírovat po kouskách a uvidíme. První den jsem koupil doménu a nahodil WP, druhý den jsem přidal šablonu a první stranu a třetí den jsem vyměnil fotku v záhlaví za tematickou a přidal obrázek k textu. Další dny mám v plánu postupně přidávat jednotlivé strany a obrázky. I obrázky jsou vybrány na základě hledaných frází v úzké souvislosti s hlavním tématem webu a názvy, title i alt budou patřičně využity. Celkový rozsah bude cca 6-8 NS textu a cca 15 ilustračních obrázků. Po zkompletování obsahu hodlám nasadit AdSense.

Plán propagace

S ohledem na tematickou příbuznost k jiným webům v mém portfoliu by samozřejmě nebyl problém vše prolinkovat a zajistit okamžitou propagaci. To by však docela zkreslilo celý postup, proto do konce prosince žádný linkbuilding ani jiné offsite SEO páchat nebudu, pouze stránky ručně přidám do vyhledávačů. V lednu bych rád zapracoval na linkbuildingu, ale své projekty využívat nebudu. V únoru se potom uvidí kam s tím dál.

Cíle pokusu

Zajímá mě, jak si povede web postavený čistě na hledaných frázích s malou konkurencí. Při dobrém umístění v SERP by mohl snadno dosáhnout stovek UIP denně a vydělat něco na PPC. V každém případě tento web také poslouží pro prolinkování s dalšími projekty v oboru a pokud se osvědčí, udělám podobných specializovaných minisite víc. Také mě docela zajímá návštěvnost na long-tail a otestování offsite SEO v anlickém prostředí. Samozřejmě se můžete těšit na pravidelné reporty (zřejmě týdenní) a zhodnocení použitých technik i dosažených výsledků.

4 komentáře u „Pokus o microsite“

  1. Jsem zvědavý na budoucí výsledky. Ale jsem trochu skeptický – nejsem si jistý, jestli je možné dostat 6stránkový web na první místa u frází s poměrně vysokou hledaností (25 tis. na 6 frází je dost i na anglický web).

    Odpovědět
    • Na dané téma má solidní obsah jen wiki, pár dalších webů má jen jednu stránku třeba s půl stránkou k tématu. Ty fráze mají vesměs minimální konkurenci. Takže uvidíme 🙂

  2. Taky se moc těším na další report. S malými strankami jsem te´d na cz webu experimentoval půl roku. Uvidím až se zaběhnou ty dvě poslední. Zatím to spíš vypadá že dělat na větším webu je výdělečnější.

    Odpovědět

Napsat komentář