Listopad 2015

Listopad byl oproti předchozím měsícům klidnější. Celých 7 dní jsem strávil venku na výpravách za kameny a při terénním výzkumu, poměrně dost času padlo i na školu. Přestože jsem práci na zakázkách výrazně zredukoval, na finance to naštěstí nemělo vliv.

listopad-2015

Práce a projekty

Focení venku šlo v listopadu stranou, s několika menšími výjimkami. Podařilo se mi ale zapracovat na vytvoření nového fotostudia a předběžné výsledky jsou velmi dobré. Zpracoval jsem několik desítek fotek, ale na fotobanky jsem stihl popsat a nahrát jen 10.

Články na mineralexpert.org stále frčí a daří se mi držet tempo, i když plánování a delegace stále lehce drhnou. Nejvíc mě omezuje shánění fotek, opravy textů a formátování článků na web. Vývoj nové verze webu a nové služby je naštěstí na dobré cestě a snad se podaří po Novém roce spustit testovací verzi.

Na většinu dalších webů jsem příliš nesáhnul. Jen drobné opravy, aktualizace wordpressu a pluginů, pár publikovaných článků. Mám dost rozpracovaného obsahu, ale nedaří se mi to dotahovat.

Po dostizích minulých měsíců jsem poněkud omezil aktivity. Byl jsem nucen ukončit jednu spolupráci na linkbuildignu, protože už bych to neměl šanci zvládat. Do budoucna si chci nechat jen vybrané zakázky a napřít úsilí k vlastním projektům. Hlavním tahounem je správa webů, která vynáší stále více. Něco málo jsem také napsal pro stálého zákazníka.

E-shop pohříchu zanedbávám, i když se mi podařilo sehnat další materiál a část nafotit a přidat. Objednávky bohužel nic, k propagaci jsem se také nedostal.

PPC ani affil mě netěší a stále je neumím. Trošku jsem experimentoval s affilem, ale kromě prokliků zatím žádné výsledky. Některé PPC plochy jsem vyměnil za affil, ale cílení se zjevně příliš nepovedlo a budu to muset přepracovat.

Finance

Fotobanky dost stouply na $169,6 (říjen $99,5), zisk z PPC se s částkou 796 Kč skoro nezměnil (říjen 806 Kč) a affil tentokrát krásná nula. Správa webů 4.800 Kč, psaní 450 Kč. Celkový výdělek cca 10.100 Kč.

Návštěvnost

Většina webů se držela na obvyklých číslech, ale celková návštěvnost klesla. Za výkyv může pokles návštěvnosti mineralexpert.org, protože virální boom z minulého měsíce se tentokrát nekonal.

Napsat komentář