Listopad 2014

Listopad byl hlavně ve znamení dotažení různých kancelářských činností, ale došlo i na solidní offline práci i zábavu. Podařilo se mi srovnat spoustu restů a e-book příjemně rozšířil portfolio pasivních příjmů.

listopad-2014

Práce a projekty

Hodně času tradičně spolykala škola a výuka, dále e-book, práce na projektech a různé další legrácky. Velkým plusem je přeinstalování a zprovoznění nového notebooku, výrazně lepší výkon i displej je u Photoshopu hodně poznat. Také jsem zdárně zmáknul 4. kyu v aikidu, takže jeden z letošních velkých cílů splněn.

K fotkám jsem se tentokrát dokopal, na fotobanky jsem nahrál 40 kusů, ale celkové portfolio 900 fotek se podařilo díky pomalému schvalování pokořit až 1. prosince. Velkou metou pro prosinec bude pokořit 1000 fotek.

Poněkud méně jsem pracoval na obsahu webů, ale přesto jsem zvládl publikovat pár slušných článků. Hodně jsem si zašpásoval se sociální propagací, nově využívám placenou verzi Hootsuite. Doživotní slevu 70 % na předplatné prostě nešlo odmítnout. Obrovskou výhodou je možnost naráz naplánovat nahrání příspěvků na celou řadu sociálních profilů, včetně skupin na FB, takže odpadá zdlouhavé vkládání jednotlivých příspěvků. Na růst sociálních profilů má pravidelné přispívání jednoznačně pozitivní vliv, počet fanoušků i interakcí pomalu roste.

Dokončení e-booku a jeho vypuštění do prodeje nebylo v říjnu ještě zdaleka u konce, ale vše jsem zdárně dotáhl začátkem listopadu. Na webu photographingminerals.com jsem vytvořil landing page, napojil e-junkie, ověřil nový business Paypal účet a celý web ještě prodělal pár vzhledových i funkčních úprav. Výdělek sice nedosahuje astronomických čísel, ale pěkných 10 prodejů se ziskem cca 2500 Kč je pro začátek prima.

Výdělek z PPC se tentokrát téměř nezměnil, ale celkový počet zobrazení byl nižší a tím pádem CPC vyšší. Ovšem cena za proklik stále žalostná a výkyvy pořád obrovské.

Finance

Listopad bývá u fotobank tradičně velmi dobrý měsíc. Ten letošní byl pro změnu totální propadák a s výsledkem $102 (říjen $205) jen o pár korun překonal nejhorší letošní měsíc. Affiliate nevydělal nic (argh!) a PPC 883 Kč (září 891 Kč). Přímá práce vydělala 2500 Kč a e-book po odečtení poplatků také cca 2500 Kč. Celkově za listopad 7900 Kč – po velice bídném podzimu konečně trochu růst.

Návštěvnost

Návštěvnost u webů mírně vzrostla, největší skok zaznamenal mineralexpert.org. Růst je ale dost pomalý a návštěvnost kvalitních webů ani zdaleka neodpovídá jejich informační hodnotě, v porovnání s podstatně horší konkurencí je ještě na čem makat.

navstevnost-listopad-2014

2 komentáře u „Listopad 2014“

  1. Gratulujem ku desiatim predajom knižočky! To je celkom pekný začiatok, si myslím. 🙂

    Knižočku ti chválim, je to skutočne výborné čítanie, napísané veľmi pútavým, ale súčasne nenáročným štýlom, ktorý je ľahko pochopiteľný aj pre fotografov amatérov a nadšencov so záujmom o minerály. Obzvlášť oceňujem, že postupy v nej opísané umožňujú fotografovať minerály aj v „bojových podmienkach“, v prostredí domu, či bytu, bez drahého štúdiového vybavenia. Tým sa knižočka pekne približuje bežnému človeku, ale súčasne určite neurazí ani odborníka. Práve naopak, z opísaných postupov sú jasne zreteľné tvoje mnohoročné skúsenosti a prax v experimentovaní s rôznymi postupmi pri fotografovaní minerálov, čo je len a len dobre! Dovolím si tvrdiť, že lepšie sa snáď tá knižočka ani napísať nedala. Strohých návodov a neosobných tutoriálov o fotografovaní je všade plno, avšak z tvojej knižočky vyžaruje osobný prístup, spolu s hlbokým zvládnutím problematiky. A práve to jej dodáva výnimočnosť!

    Je skrátka vidieť, že máš na tieto veci prirodzený talent Basti. Len tak ďalej! 🙂

    Odpovědět
    • Díky za pochvalu a omlouvám se za pozdní reakci – upozornění na tvůj koment padlo do spamu. Chodí mi sem denně několik spam-komentů, tak to kontroluju jen občas. Hlavním cílem e-booku bylo především ukázat, že to jde i bez „profi“ výbavy, blesků, soft-boxů, fotostolů atd. Troufám si tvrdit, že umím vytvořit fotky doma s DIY studiem za 1000 Kč ve špičkové kvalitě. Ostatně na fotobankách se prodávají, takže nějaká ta kvalita tam asi bude 😀

Napsat komentář