Listopad 2013

Listopad byl konečně trochu klidnější, dohnal jsem některé resty, zamakal na webech a také jsem zvládl trochu relaxovat při výpravách na minerály.

listopad2013

Práce

Po delší době došlo ve větší míře na psaní. Konečně jsem také zlikvidoval některé resty, ale stále jich je hodně. Rád bych většinu zlikvidoval do konce roku a příjem některých dalších zakázek si dobře rozmyslím, popřípadě zdražím. Pak toho mám moc a to není dobře ani pro mě, ani pro zákazníky.

Na fotobanky jsem sice nic nenahrál, ale přebral jsem část fotek ze září. Zvládl jsem i konverzi z RAW pomocí RAWTherapee, což je pro mě nový program a stále ještě se v něm učím. Také se mi podařilo vyřešit některé chyby Photoshopu na Linuxu, takže už snad brzy budu zase nahrávat.

Tento blog jsem pohříchu zanedbával, i když jsem rozepsal dva další články. Na ostatních webech jsem zapracoval především na rockhound.cz, kde se nová verze konečně blíží svému spuštění. Do konce roku to chci mít v provozu, protože si to web ke svému desetiletému jubileu rozhodně zaslouží. Pro anglickou verzi jsem koupil novou doménu, protože mít anglický obsah na CZ doméně se hrubě neosvědčilo. Zahraniční návštěvníci najdou web prakticky jen náhodou, přitom je v oboru druhý nebo třetí největší na světě. Takže pro samostatnou anglickou verzi budu nucen udělat propagaci téměř od nuly, ovšem mám solidní zázemí v podobě dvou tematických webů a oborové skupiny na FB s pár sty skutečných fanoušků. Jsem na to docela zvědavý, na reporty se určitě můžete těšit. Dost času mi zabral reportem nesledovaný web připravované vědecké konference, který ale samozřejmě nemá přímé komerční využití.

Příjemná změna nastala u PPC, již koncem října jsem provedl změnu formátů reklamy a umístil jsem několik nových ploch. Zjevně má smysl pokračovat a věnovat se optimalizaci PPC víc. Zisky se posunuly z dvouciferných čísel na nízké trojciferné, ale stále zdaleka nevyužívám PPC naplno. Mám v plánu přidat další plochy na ještě neobsazené stránky a trochu zaexperimentovat s formáty.

V affiliate se mi podařilo navýšit počet prokliků, ale konverze zatím nic. Však ono to přijde…

Finance

Oproti říjnu byl listopad přeci jen příjemnější, mimo jiné i díky jedné rozšířené licenci na fotku za $75. Ziskům z fotobank také pomohl devalvační veletoč ČNB, protože posílil dolar. Zvýšil se i příjem za psaní, takže celkový výdělek se blíží 7000 Kč.

Návštěvnost

Celková návštěvnost opět mírně vzrostla, při mé lenosti je jedině dobře, že authority weby rostou i bez neustálé aktivity. Linkbuilding i marketing poměrně váznou, moje aktivita se omezuje hlavně na komentáře, diskuze a sociální sítě.

navstevnost-listopad-2013

Napsat komentář