Leden 2015

Ani letošní leden mě nepřekvapil, jako obvykle se sesypala lavina problémů. Z nějakého záhadného důvodu všem v lednu praskne v kouli a musí honem uzavírat vše za předchozí rok a zároveň dohánět Vánoční svátky a ještě naplno vyrazit do Nového roku.

leden-2015

Práce a projekty

Hodně času padlo na školu, kde bylo třeba uzavřít semestr a prezentovat výsledky. Jako obvykle to probíhalo v hektickém duchu a jako bonus se k tomu přidala hromada papírování a různé další veselé věci. Nakonec na ten kalup a zmatek dopadl leden poměrně dobře.

V průběhu ledna jsem si docela zafotil, úspěšný začátek byl už novoroční ohňostroj. Na fotobanky jsem sice přidal jen 20 kousků, ale už jsem upravil větší balík fotek a v únoru to bude o to lepší. Po delší době přišla také přímá poptávka na focení.

Obsah na webech opět zdárně vzrostl. Pro mineralexpert.org jsem udělal publikační kalendář a snažím se ho postupně plnit. Poněkud mi to kazí textařka, která nezvládla dodat vše podle plánu, ale sám jsem také některé články dopisoval později. Původně jsem chtěl publikovat 8 článků, ale stihl jsem 4 a jeden jsem dodělal dnes. Každopádně publikace byť jen článku měsíčně je na návštěvnosti citelně poznat.

Práce na PBN pokročila jen mírně, spíš se snažím vše pořádně připravit, abych se pak nedostal do slepé uličky. Nedobrovolně jsem se vzdělal v lobotomii WP šablon, protože upravuju web pro kamaráda. V rámci toho jsem se také odhodlal konečně provést poněkud brutálnější úpravu šablony pro moje vlastní blogy.

Plánování pomocí Hootsuite šlape pěkně a sociální propagace funguje, i když poslední týden na FB něco skřípe a nevím proč. Každopádně korelace návštěvnosti se sociální propagací je dost jednoznačná.

Na e-book jsem vůbec neměl čas a kvůli chybě při ověřování ICANN byla doména asi 2 týdny zablokovaná. Samozřejmě jsem o tom neměl tušení a pak nepomohly ani opakované žádosti o zaslání ověřovacího mejlu. Nakonec se vše vyřešilo změnou kontaktního mejlu. Prodeje bohužel nula. Bude potřeba víc propagovat, ale popravdě mi nějak chybí nápad.

Na rozdíl od obvyklého provozu se tento měsíc urodilo nebývalé množství PR článků. Tři putovaly přímo na moje weby a šest dalších na zahradnikralovstvi.cz – kdyby takový stav vydržel, tak se zlobit nebudu. Bohužel, u všech se stále dokola opakují tytéž chyby – takže jsem sepsal návod jak udělat slušný PR článek.

Příjemný pokrok nastal u affiliate, který konečně nabírá zase o něco lepší směr. Založil jsem nový účet na Amazonu a povedlo se mi přitáhnout první návštěvníky. Zvýšila se i návštěvnost z dalších webů na české affily, teď ještě ty konverze.

Výdělky z PPC sice nebyly nejhorší, ale s ohledem na nejvyšší návštěvnost za poslední rok a přitom zároveň nejnižšší CPC to opravdu nepotěšilo! Prokliky za korunu mě vážně štvou. Snad se inzerce v únoru zase trochu pohne vzhůru.

Finance

Na leden dopadly fotobanky vcelku dobře s výsledkem $180 (prosinec $268). Affiliate po delší době zaskóroval 500 Kč a PPC celkem 874 Kč (prosinec 1270 Kč). Přímá zakázka na focení 600 Kč, psaní 500 Kč a publikace PR článků 600 Kč. Celkem téměř 7500 Kč – do plánovaného výdělku ještě něco chybí.

Návštěvnost

Návštěvnost pokračuje v celkovém mírném růstu, většina webů nijak zásadně nepřekvapila. Velký posun zaznamenal tento blog, kdy s přehledem pokročil trojnásobek svého dosavadního maxima. Z velké části díky článku o MOSS.

Tento měsíc bych rád zmínil dvě odpozorované drobnosti o Google. Přestože z nějakého důvodu moji minisite ignoroval celé měsíce a doteď to s návštěvností není nijak slavné, okamžitě zaindexoval můj nový web mongoliaguide.org – během ledna přišlo celkem dost lidí a to má web zatím jedinou stranu! Další věc je výrazné zvýšení přirozené návštěvnosti z Google na mineralexpert.org – tady jsou příčinou určitě články, které mají na Google zjevně velký vliv.

navstevnost-leden-2015

Napsat komentář