Leden 2014

Začátek roku bývá tradičně méně oslnivý, přes Vánoce se obvykle nahromadí nějaké nové resty a poněkud to udělá průvan v peněžence. První měsíc roku 2014 byl docela optimistický, projekty pokročily a vypadá to na dobré cestě.

panorama Brno Medlánky

Práce

Stále před sebou hrnu resty, ale pozvolna to ubývá a začínám se víc zaměřovat na skutečně přínosné věci. V lednu padlo opravdu hodně času na doktorát, protože bylo potřeba prezentovat výsledky za celý semestr. Nějaký čas jsem věnoval také psaní na zakázkách i vlastních projektech. Na fotobanky jsem nenahrál nic, ale připravil jsem si cca 140 fotek na plánovanou akci Hundred challenge. Něco jsem také nafotil, i když většinu tvoří HDR panoramata.

V první půlce ledna jsem dokončil modernizaci rockhound.cz, i když administrace zatím není ještě úplně hotová. Pro vytvářený minisite jsem rozmístil deset zpětných odkazů. Zapracoval jsem také na sociálních sítích, hlavně pro rockhound.cz a jeho plánovanou anglickou verzi na mineralexpert.org.

Modernizace rockhound.cz a rozmístění nových reklamních ploch výrazně pomohlo i ziskům z PPC, celkový výdělek překonal 750 Kč a byl 3x vyšší jak v prosinci. PPC jsem nově nasadil i na další dva weby, ale zde je návštěvnost i výdělek zatím na minimu. Zadařilo se i v affilu s výdělkem téměř 400 Kč.

Finance

Po poměrně ospalém prosinci se situace trochu zlepšila. Leden byl rekordní z pohledu PPC i affiliate s výdělkem cca 1100 Kč, fotobanky naopak pokořily více než roční minimum na $112. Společně se psaním se tak dostávám někam lehce nad 5000 Kč.

Návštěvnost

Leden nebývá nejlepší měsíc, ale návštěvnost mě mile překvapila a překonala poslední rekord o více než 4000 návštěv. U poloviny webů byla návštěvnost na nejvyšší úrovni vůbec. Také zahradnikralovstvi.cz se trochu vzpamatovalo a návštěvnost povyrostla o 10 %.

návštěvnost webů v lednu 2014

3 komentáře u „Leden 2014“

  1. Pekne napreduješ! 🙂 Ten nový rockhound sa mi páči. Len taká drobnosť nebolo by krajšie keby po tom ako si užívateľ vyberie v menu položku, aby tá položku zostala vybratá? Tj. ak si napríklad zvolí „Články“ v menu, aby „Články“ následne ostali podfarbené čiernou, tak sa podfarbujú pri prechode myšou. Tiež neviem či by nemalo byť logo klikacie, aby viedlo na index, tak ako to býva zvykom. Máš tam síce v menu tú záložku „Úvod“, ktorá plní rovnakú funkciu, ale myslím, že ľudia sú viac zvyknutí klikať na logo, pokiaľ sa chcú dostať na index. Ja teda určite, ale to je len taký detail, inak to máš moc pekné všetko. Len tak ďalej …

    Odpovědět
    • Určitě, ty záložky jsou chyba, vím o tom, ale ještě jsem to nestihl opravit. Logo totéž, je tam podobných drobných chyb víc, ale to chce čas.

Napsat komentář