Duben 2016

Duben byl opět docela nabitý měsíc, dost času padlo na exkurze se studenty a pár dní jsem byl také venku na výletech. Došlo i na nomádské pracoviště při přesunech.

duben-2016

Práce a projekty

Po dlouhé době pokrok na fotobankách, nahrál jsem 10 fotek a jedno full-HD video. Další materiál je nachystaný, ale zpracování prostě vázne.

Trochu jsem umravnil skluz publikačního plánu na mineralexpert.org, ale drhne to pořád. Částečně vzniká skluz kvůli mému vlastnímu vytížení, ale především vázne shánění fotek, což je setrvalý problém.

Na stockphotography.cz jsem vyměnil šablonu za responzivní, bohužel ani po její aktualizaci se nepodařilo opětovně rozchodit problémový Google Adsense plugin pro wordpress. Plugin je dlouhodobě neudržovaný a problémový, takže jsem nainstaloval Advanced Ads, který jsem ale zatím nezvládl správně nastavit.

Do e-shopu jsem přidal dvě fotky, ale jinak se mu věnuji jen zcela minimálně. Správa WordPress webů pěkně frčela i tento měsíc, jen tak dál!

PPC ani affil mi tak nějak pořád nedělají radost. Konkurence a cena za proklik i reklamu údajně rostou, já však pozoruji spíš pravý opak. Čím dál více reklam za pár halířů a setrvale klesající prokliky, přestože návštěvnost dlouhodobě roste. V affilu se mi také zatím nevede.

Finance

Fotobanky se opět propadly $98,5 (březen $134,5). Zisk z PPC se mírně zhoršil na 753 Kč (březen 794 Kč) a affil tentokrát nic. Offline práce 1.600 Kč, správa webů 9.015 Kč. Celkový výdělek cca 13.700 Kč.

Návštěvnost

Publikace obsahu a sociální propagace byly poznat, takže se návštěvnost zase trochu srovnala do normálu. Opět nadávám na dlouhodobě ignorovaný problém s referral spamem – tohle musí řešit Google a ne uživatelé neustálým klikáním filtrů! Zejména na nových webech s minimální návštěvností dokáže spam statistiky zcela znehodnotit. Pokud můžete používat serverové statistiky, tak se externím službám vyhněte.

1 komentář u „Duben 2016“

Napsat komentář