Duben 2014

Duben byl hlavně ve znamení školy a výzkumu, se kterými jsem konečně výrazně pohnul. Podnikání jsem řešil spíše v mezičase, ale k nějakým pokrokům také došlo. Hlavním úkolem května bude dotažení rozdělaných věcí a případně zrušení zbytečností.

duben-2014

Práce a projekty

Hodně času spolykala příprava vědecké konference a samozřejmě i příprava přednášky, navíc se vyskytly i další školní aktivity. Samotná konference mi sebrala minimálně 10 dní, dalších pár dní zabrala fotograficko-mineralogická výprava na Slovensko a rodinné slety.

Opět jsem se dokopal k nějaké menší činnosti na fotobankách, nafotil jsem poměrně dost fotek a část mám již upravenou. Na několika fotobankách jsem také posunul do fronty nedodělané resty z minula. Dal jsem dohromady také pár panoramat a jedno nové timelapse video.

Práce na projektech pokračovala spíše zvolna, vázlo také přidávání obsahu, byť jsem pár článků zvládl stvořit a na rockhound.cz jsem přidal nové fotky minerálů i lokalit. Velmi výrazně jsem pohnul s programováním diskuzního fóra pro rockhound.cz, které už dlouho zdárně odkládám. V květnu bych ho rád spustil, zbývá dořešit vkládání obrázků a zabezpečit uživatelský vstup. S propagací jsem to příliš nepřeháněl, přesto nějaké výsledky byly, zejména díky Facebooku. Musím však zamakat hlavně na linkbuildingu, ve kterém opravdu dost zaostávám.

Promyslel jsem další potřebné kroky k úpravě e-shopu s minerály a vytřídil jsem poměrně dost nového materiálu k prodeji. S ohledem na výrazné zvětšení objemu zboží do budoucna chystám nový bedýnkový sklad ve sklepě. V dohledné době bych rád přidal další zboží a chci zapracovat na nákupním košíku, zřejmě bude nutné přidat i stránkování.

Po delší době lze konstatovat, že protřídění nesmyslných reklam v AdSense přece jen mělo smysl, CPC jde mírně nahoru. Přes skoky v návštěvnosti bylo zobrazených reklam prakticky stejně jako v březnu a výdělek byl 850 Kč (březen 900 Kč).

Finance

Výdělky se stále držely velmi nízko, naštěstí pasivní příjmy fungují a tak alespoň odvody a náklady zaplatím. Fotobanky vydělaly cca $185, prodej odkazů 400 Kč, PPC 850 Kč a affil 200 Kč. Po delší době mě potěšila tržba v e-shopu ve výši 600 Kč. Psaní vyneslo jen 300 Kč, takže celkový výsledek je cca 6050 Kč.

Návštěvnost

Návštěvnost nabrala ještě výraznější sestupný trend. S ohledem na prakticky stabilní počet zobrazených reklam ovšem přestávám statistikám příliš věřit, zjevně počítají do návštěvnosti i hromadu spambotů. Reálná aktivita však logicky poklesla, protože se oteplilo a lidé tráví víc času venku. S propagací a budováním obsahu to také bylo poněkud slabší, takže část poklesu návštěvnosti má určitě reálné základy.

navstevnost-duben-2014

1 komentář u „Duben 2014“

  1. Návštěvnost v posledních dnech je hodně špatná. S oblibou začínam ve svém okolí tvrdit že měsíc deště potřebují nejen zemědělci a příroda, ale i podnikatelé na internetu. Jinak stárnutí webů a projektů je taky potřeba. Držím palce.

    Odpovědět

Napsat komentář