Duben 2013

Duben byl celkem pozitivní, konečně přišlo jaro a ledacos se pohnulo dobrým směrem. Na financích zatím moc pokrok vidět není, ale to chce prostě čas.

detail rozkvetlých konikleců

Práce

Z hlediska výkonů to vychází podobně jako minulý měsíc, měl jsem produktivní chvíle, ale přišly i dvě solidní krize. Na komerčních zakázkách jsem napsal cca 33 NS, na svých projektech méně, ale popravdě to přesně nesleduju. Zapracoval jsem také na projektech, ale zdaleka ne tolik, kolik jsem měl v plánu. Také jsem se konečně trochu víc pustil do focení a vyjel poprvé ven na kolo. Na fotobanky jsem nepřidal nic, což je ostuda a musím to co nejdřív napravit.

Finance

Z finančního hlediska byl celkový výdělek čistě z podnikání 8250 Kč. V podstatě to je na dobré cestě, ale chce to postupně zvyšovat, protože polovinu z této sumy zhltnou jen odvody. Hodně jsem tento měsíc přemýšlel nad tím, co chci dělat a jak to zorganizovat. Jednoznačně chci více směřovat k focení a mám velké mezery v monetizaci webů. Fotky i weby jsou navíc v podstatě pasivní, což mému náporovému stylu práce víc vyhovuje. Kreativita přichází spíš ve vlnách a když není, tak prostě moc nejde něco násilím vytvářet.

Návštěvnost

Návštěvnost webů byla o něco málo vyšší jak v březnu. U velkých projektů jsou to jen drobné změny, ale mám radost z růstu návštěvnosti u dvou poměrně malých a velmi úzce zaměřených webů. Přestože prakticky neprovádím žádné off-site SEO a nikde je nepropaguju, návštěvnost vytrvale roste. Pěkně roste i zahradnikralovstvi.cz, ale zájem o reklamu je zatím minimální. Docela nepříjemné jsou hackerské pokusy prorazit silou administraci dvou webů na WP, takže teď testuju jeden zabezpečovací plugin a uvidíme.

návštěvnost webů v dubnu 2013

 

Napsat komentář