Červenec 2014

Červenec byl hodně ve znamení sezení u počítače, což mě samozřejmě úplně netěší, ale v srpnu si to vynahradím. Tentokrát také byla práce téměř 100 % nomádská, protože doma jsem strávil jen naprosté minimum času.

cervenec-2014

Práce a projekty

Konečně jsem zase trošku pohnul s fotobankami, nachystal jsem nové fotky a nahrál jsem 10 nových. Slepil jsem několik dalších HDR panoramat, na konečnou úpravu do prodeje však ještě nedošlo, je to strašný žrout času. Konečně se mi také podařilo z Avidemuxu vydupat export sestříhaných MOV videí, první kusy už mám nachystané.

Zrestaurovaný dadajax.net si vede poměrně dobře, návštěvnost je téměř 100 % z vyhledávání a vydělává první koruny. Velkým úkolem zůstává web projít a doplnit vhodné affil odkazy. Na krasymongolska.cz jsem napsal nový článek a v rámci úprav jsem rovnou vyměnil affiliate od Invia za novou verzi. Konečně jsou v nabídce i zájezdy do Mongolska, tak snad budou také konverze.

Pokročil jsem s tvorbou obsahu, několik nových článků trochu zahýbalo s návštěvností a zase další kus long tail doma. Připravovaný e-book je po korektuře, čekal jsem větší hrůzy. Chystám obrázky do textu a v srpnu se snad konečně podaří vše dokončit. Po dlouhé době jsem se konečně odkopal k prvním textům na krasybrna.cz, sice nemám na tento web moc času, ale ať alespoň sbírá nějakou historii.

Prodej minerálů v e-shopu spokojeně vázne. Nainstaloval jsem Prestashop, zatím však nebyl čas na další hraní. Vypadá to slibně, časem bych rád vše přesunul a chci pořádně navýšit nabídku. Nabídky na Aukru vynesly po odečtení poplatků cca 650 Kč zisku, zájem však byl i přes minimální vyvolávací ceny malý. Sice je léto, ale Aukro kasíruje nemalé poplatky a v dané kategorii jsou stovky naprosto odpadních nabídek, kde se ty slušné ztratí. Asi nad tím lámu hůl a budu se věnovat výhradně e-shopu a případně nabídnu něco na FB.

Trošku jsem zapracoval na linkbuildingu, ovšem pokus o testovací outsourcing se úplně nepovedl. Dodavatel i přes poměrně jasné instrukce a sebechválu v SEO znalostech vytvořil 10 komentářových odkazů, které byly pouze ve 2 verzích a pokaždé se stejným uživatelským jménem. Tak jsem zvědavý co to provede, naštěstí to bylo pro minisite, takže případný průšvih půjde snadno napravit.

PPC opět pokleslo i přes nárůst návštěvnosti, ale tentokrát za to může experimentování s plochami z konce června. Co mě překvapilo, že 970 px banner má cca poloviční prokliky oproti běžnému 728 px, takže jsem po měsíci testování vrátil ten původní. Koncem července jsem prošel reklamní jednotky s mizerným proklikem a trošku jsem je přemístil, tak uvidíme za měsíc.

Finance

V červenci jsem strávil většinu času psaním jedné větší zakázky, průběžně také přišlo několik drobností od stálých klientů. Fotobankám se dařilo podobně jako v červenci s výdělkem $121 (květen $137), léto je prostě bída. Prodej minerálů vynesl 650 Kč, prodej fotek pouze 150 Kč, affiliate tentokrát nic a PPC 620 Kč (červen 730 Kč). Psaní vydělalo 9300 Kč, takže se celkově dostáváme na pěkných 13 tisíc za červenec.

Návštěvnost

Návštěvnost i přes prázdninovou sezónu zase stoupla, hlavní příčinou je zvýšená propagace na sociálních sítích a tvorba nových článků.

navstevnost-cervenec-2014

Napsat komentář