Červen 2015

Červen je tradičně krizový měsíc kvůli škole, tentokrát to bylo ještě horší jak obvykle. Větší část měsíce jsem zabil přípravou a vedením exkurzí a účastí na mezinárodní konferenci v Polsku. Celkem se divím jak jsem při tom kalupu stihl ještě řešit zakázky a vydělat dokonce víc jak minulý měsíc.

cerven-2015

Práce a projekty

Fotobanky byly téměř u ledu, přidal jsem jen 10 fotek. Něco nového jsem nafotil, bohužel ohňostroje Ignis Brunensis jsem letos absolutně nestíhal. Konečně se ale trochu rozjíždí můj fotodeníček burivalphotography.com – všechny fotky z blogu můžete zadarmo použít, takže máte motivaci občas hodit očkem.

Provoz webů jel v nouzovém režimu, na aktualizace bylo minimum času a nestihl jsem dotáhnout ani většinu rozdělaných článků z května. Podařilo se mi ale konečně proniknout do tajů redditu a přinesl mi pár tisíc návštěv. Pro obsahové weby je to poklad, pár triků sepíšu do článku během měsíce.

Zakázky na psaní i správu WordPress webů jsem řešil průběžně a docela mi vylepšily rozpočet. Menší výdělek byl i z offline brigádičky a prodal se jeden e-book.

Prestashop mě definitivně naštval po záhadné změně v htaccess. Po pár hodinách marných pokusů o nápravu jsem se rozhodl, že to je určitě znamení abych web konečně přehodil na Woocommerce. Zatím jsem vše nainstaloval, nahodil šablonu a provedl pár základních nastavení, v červenci chci e-shop naplnit. Vytřídil jsem další minerály k prodeji a něco jsem i nafotil.

Pokusný affiliate banner přinesl nějaké prokliky, konverze žádné. Každopádně se celkem osvědčil, takže affil nasadím na více místech. PPC výjimečně stouplo i přes pokles návštěvnosti, hlavním zdrojem zvýšení byl mineralexpert.org – má téměř nejdražší prokliky a tento měsíc měl rekordní výdělek.

Finance

Fotobanky mírně stouply na $114 (květen $107), zisk z PPC vzrostl na 755 Kč (květen 656 Kč). Offline práce 900 Kč, psaní 1700 Kč, správa webů 1850 Kč a prodej e-booku 250 Kč. Celkový výdělek cca 8300 Kč.

Návštěvnost

Pěkně se oteplilo, takže celková návštěvnost většiny webů citelně klesla. Graf mluví celkem jasně. Výjimkou byl jen mineralexpert.org, který díky sociální propagaci trhal rekordy.

navstevnost-cerven-2015

2 komentáře u „Červen 2015“

  1. Pár tisíc návštev z Redditu? No pekné, gratulujem k preniknutiu do jeho tajov! Už sa teším na ten článok s trikmi ako na to. 🙂

    Odpovědět

Napsat komentář