Červen 2014

V červnu sice poněkud opadlo květnové podnikatelské tempo, nicméně geologie i focení jsem užil dostatek. Podnikání se drželo na přijatelné úrovni a hlavně se spousta odvedené práce zúročí ještě později.

cerven-2014

Práce a projekty

Dost času padlo na práci v terénu, školení na novém spektrometru a také přípravu a prezentaci výsledků za tento semestr, nicméně i na podnikání došlo v hojné míře.

S portfoliem na fotobankách jsem prakticky nepohnul, ale mám dost nových fotek ke zpracování, jen se k tomu dokopat. Pokračovala také tvorba pro Panoramatica.com, v rámci prohledávání archivu panoramat jsem se konečně donutil zpracovat některé náročnější HDR výtvory. Zvládl jsem nahrát video na Shutterstock, bohužel stále visím na problému s exportem MOV. Asi se na to nakonec vykašlu a budu nahrávat videa ve formátu mp4. Natočil jsem dost materiálu na ohňostrojích Ignis Brunensis, takže je na čem trénovat.

Po opravdu dlouhém odkládání jsem konečně přestěhoval web dadajax.net na vlastní hosting. Web jsem koupil od Davida Nogola, v rámci restrukturalizace jsem provedl drsnou redukci pluginů, vyházel jsem několik zbytečných stránek, nahrál jsem první příspěvky a nasadil AdSense. Návštěvnost je vcelku slušná a web má jistě potenciál. Dalším krokem bude zejména nový obsah a také postupné doplnění starých článků a vložení vhodných affiliate odkazů.

Zvládl jsem také publikovat pár nových článků na různých webech a po dlouhém odkládání konečně dávám dohromady e-book pro photographingminerals.com. Text je prakticky hotový, v červnu je na pořadu dne korektura, formátování, vložení obrázků (většinu už mám) a affiliate odkazů a pak konečně jdeme do finále.

Prodej minerálů v e-shopu se nekonal, musím především dodat další materiál a hodlám otestovat Prestashop. Kdyby vyhovoval mým účelům, můžu ušetřit plno času s programováním. Nafotil jsem nový materiál a nabídl na Aukro, aukce však zatím nejsou u konce.

Na PPC je znát výrazný vliv léta, návštěvnost klesá a i přes nasazení dalšího webu a přidání nových článků jdou výdělky nekompromisně dolů. Výdělek v červnu byl 730 Kč (květen 900 Kč).

Finance

Hlavním finančním pozitivem června byl zisk zajímavé zakázky a rozjednání další, průběžně se také ozývali stálí klienti. Fotobankám se dařilo prakticky stejně jako v květnu, ale díky rozšířené licenci byl konečný výsledek $137 (květen $98). Přímý prodej fotek vynesl 900 Kč, affiliate tentokrát bídných 100 Kč a PPC 700 Kč. Psaní vydělalo 2050 Kč, takže se celkově dostáváme těsně pod 6,5 tisíce za červen.

Návštěvnost

Léto a pěkné počasí definitivně nastoupilo, statistiky jdou neúprosně dolů. Asi bude třeba udělat nějaký letní web, jinak už to lepší nebude. Práce na obsahu i na propagaci se však vyplatila a v dotčených obdobích je vliv dobře viditelný, je to prostě běh na dlouhou trať.

navstevnost-cerven-2014

2 komentáře u „Červen 2014“

    • MPEG Streamclip mě (stejně jako řada jiných aplikací) s prominutím akorát sere. S uvedenou Quicktime alternativou nefunguje, nejde obraz. A při pokusu o instalaci normálního Quicktime to jednoduše nejde stáhnout, nevím proč. Krom toho se samozřejmě všechny tyto programy snaží do PC narvat vlastní přehrávače, addware a další bordel. Avidemux zase není schopný exportovat MOV, přestože to údajně umí. Zkoušel jsem i další a je to prostě děs a hrůza.

Napsat komentář