Červen 2013

Červen byl hodně náročný, několikrát jsem pracoval do opravdu nechutných nočních hodin. Výsledky výzkumu ve škole jsem obhájil a pořešil jsem hodně zakázek, v červenci mám v plánu menší odpočinek a víc práce na vlastních projektech. Chci si také v klidu přebrat další směr podnikání a víc tlačit na „pasivní“ příjmy z vlastních projektů.

brněnská přehrada v noci

Práce

Nával práce byl enormní, ale přepočteno na hodinovou mzdu to zas taková sláva nebude. Rád bych se víc věnoval cestování a focení, na které bohužel nezbývá moc času a hlavně ani peněz, takže takto by to vážně nešlo. Model „čas za peníze“ je použitelný leda v případě opravdu slušné hodinové taxy, ale v každém případě chci směřovat více k „pasivním“ příjmům z webových projektů a fotobank.

Na fotobanky jsem nahrál 15 fotek a další jsem připravil. V červnu jsem také hodně fotil, ale převážně panoramata na zakázky. Naučil jsem se fotit a zpracovávat 360o panoramata, takže do budoucna určitě velké plus, ale stálo to strašného času. Mám také hodně fotek z ohňostrojů a další fotky průběžně z Brna, průvodu masek a tavby železa.

Finance

S červnovým výdělkem výrazně zahýbala nová spolupráce na focení panoramatických prohlídek, i když začátek nebyl úplně ideální. Doteď neznám přesný výdělek za všechnu odvedenou práci. Celkový výdělek odpovídá částce 11100 Kč. Růst výdělku proti květnu o krásných 1600 Kč, ale bohužel za cenu neúměrného pracovního nasazení.

Návštěvnost

Tento měsíc už byl od spamerů docela klid, významný vliv je zřejmý jen u papirovemesto.cz, kde je návštěvnost Indů jasně nad vším ostatním. U ostatních webů je návštěvnost rozkolísaná, významně vzrostla například na tomto blogu, naopak u stálic rockhound.cz a stockphotography.cz tradičně na začátku léta klesá. Mírný pokles nastal také na zahradnikralovstvi.cz, což je vzhledem ke konání soutěže a vložení několika článků trochu divné. Každopádně v létě bude třeba začít víc pracovat se sociální propagací a šířením odkazů.

návštěvnost webů v červnu 2013

 

Napsat komentář