Březen 2013

Měsíc březen byl první celý měsíc, který jsem sledoval. V přehledu je stručný souhrn činností a výdělek z projektů a zakázek.

kamélie v rájci

Práce

Březen bych hodnotil z pracovního hlediska vcelku pozitivně. Sice jsem měl chvíle, kdy se mi opravdu nechtělo nic dělat a nejel jsem zdaleka naplno, ale celkově jsem toho udělal hodně. Ve škole vše běží, udělal jsem nové analýzy a postupně je zpracovávám. Jeden článek je v tisku a druhý se připravuje. Na komerčních zakázkách jsem napsal 25 NS a zhruba stejně na vlastních projektech. Celkem významně jsem pohnul zejména s modernizací rockhound.cz a postupně dotahuju plánované projekty. Mám jich víc a postupuje to pomalu, ale vše začíná postupně zapadat na svá místa. S focením to bylo slabší, zejména kvůli mizernému počasí – došlo jen na focení výstavy kamélií v Rájci-Jestřebí.

Finance

Z finančního hlediska byl celkový výdělek čistě z podnikání 8100 Kč. Není to nijak oslnivé číslo, ale pro začátek to není nejhorší. Příjemné je to, že není nouze o zakázky, ale bude třeba vše lépe zorganizovat. Také uvažuju o zdražení psaní, protože poslední dobou je víc zakázek, než kolik jsem schopen zvládat, a další již v podstatě přes měsíc nepřijímám. Klienti jsou evidentně spokojení, což mě samozřejmě těší, ale opravdu nejde psát na směny.

Návštěvnost

Ještě jsem se rozhodl zahrnout do měsíčního reportu návštěvnost webových projektů. Z tohoto hlediska se mi moje tvorba obsahu pro uživatele silně vyplácí a postupný růst projektů je jasně vidět. Výjimkou je rockhound.cz, který již zřejmě dosáhl maxima v ČR a zatím se nedaří lákat zahraniční návštěvníky. Celkově byl březen rekordním měsícem, kdy jsem poprvé pokořil souhrnnou návštěvnost 10 tisíc návštěv. Zahradnikralovstvi.cz není čistě můj projekt, proto je ve statistice odděleně.

návštěvnost webů v březnu 2013

Napsat komentář